Shqiptarja e “ZDF” interviston Dua Lipën dhe flasin shqip për pite (Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:59 04-11-2016

Dua Lipa dhe gaztearja Arta Ramadani kanë folur me entuziazëm për gjuhën dhe ushqimin shqiptar.

Dy shqiptare të suksesshme janë bërë bashë në televizionin publik gjerman, njëra në rolin e gazetares e tjetra një yll i muzikës.

Gazetarja e suksesshme shqiptare në televizionin publik gjerman ZDF ka intervistuar Dua Lipën, madje duke i uruar mirëseardhje në gjuhën shqipe, transmeton lajmi.

Dua, sigurisht, i është përgjigjur në shqip, ndërsa ato edhe më vonë kanë folur për piten, që është ushqimi i preferuar i Duas, ndërsa këngëtarja ka treguar se i flet rrjedhshëm dy gjuhë: anglishten dhe shqipen.

Në këtë bashkëbisedim, vajzat nga Kosova janë treguar shumë të emocionuara, duke përshkruar gjuhën dhe ushqimin shqiptar për ndjekësit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026498079299927
array(1) { ["section"]=> string(76) "shqiptarja-e-zdf-interviston-dua-lipen-dhe-flasin-shqip-per-pite-video-58444" }