Shqiptarja Eleni Fouriera pritet të përfaqësojë Qipron në Eurovizion për herë të dytë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:44 20-09-2020 Shqiptarja Eleni Fouriera pritet të përfaqësojë Qipron në Eurovizion për herë të dytë

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Eleni Foureira do të përfaqësojë Qipron në Eurovizion 2021.

Lajmi është bërë me dije në shfaqen “Stin Folia ton Koukou”, ku thanë se Eleni do të përfaqësojë Qipron.

Eleni Foureira pranoi një propozim zyrtar nga RIK në mënyrë që të përfaqësonte.

Kjo është hera e parë që RIK propozon zyrtarisht një artist për Eurovision 2021 dhe bëhet e ditur publikisht.

Kujtojmë që në vitin 2018 Eleni përfaqësoi Qipron më këngën ‘Fuego’ dhe e ‘dogji’ skenën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091590881347656
array(1) { ["section"]=> string(92) "shqiptarja-eleni-fouriera-pritet-te-perfaqesoje-qipron-ne-eurovizion-per-here-te-dyte-221022" }