Shqiptarja në ‘Voice of Turkey’ me këngën “Erdhi pranvera”

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:05 24-12-2015

Një shqiptare është bërë pjesë Voice of Turkey teksa ka perforumuar një këngë turke.

Ajo është Eugena Aliu e cila kaloi me sukses fazën e parë të konkurrimit, pasi një prej anëtarëve të jurisë shtypi butonin.

Menjëherë sapo mësuan se Eugena është nga Shqipëria, juria i ka kërkuar që të këndojë edhe në gjuhën shqipe dhe vajza ka zgjedhur “Erdh Pranvera”, dhe është duartrokitur nga publiku

 “Faleminderit të gjithëve për urimet dhe përkrahjen tuaj!Tani jam një nga konkurrentet e edicionit “O ses Türkiye” dhe uroj që rruga ime të jetë sa më e gjatë. Më mjafton që ju të ndiheni të lumtur dhe krenar me mua për performancat e mia.”, ka shkruar Eugena në faqen e saj në facebook.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.055248022079468
array(1) { ["section"]=> string(60) "shqiptarja-ne-voice-of-turkey-me-kengen-erdhi-pranvera-28484" }