Shtatori në ditët e fundit, dëbora e parë zbardh Amerikën

Publikuar tek: bota, më 21:21 28-09-2019 Shtatori në ditët e fundit, dëbora e parë zbardh Amerikën Debora zbardh Glacier National Park ne Montana

Disa shtete në zona të ndryshme të SHBA-ve janë zbardhur nga dëbora në orët e para të mëngjesit, me orën lokale atje.

Shërbimi Kombëtar i Motit në Amerikë njofton se një stuhi vjeshte si kjo që ka prekur vendin mëngjesin e sotëm nuk ka ndodhur që prej vitit 1934. Rreshjet e dëborës kanë nisur kryesisht në shtetet në veri dhe veriperëndim të vendit, ndërsa pritet që të zbresin dhe në jug.

Mediat amerikane raportojnë se deri tani nuk ka viktima apo persona të paraqitur në spitale, ndërsa temperaturat vazhdojnë të ulen pasi rreshjet e dëborës vazhdojnë ende.

VIDEO TË SHPËRNDARA NGA SHËRBIMI KOMBËTAR I MOTIT NË SHBA:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011273145675659
array(1) { ["section"]=> string(63) "shtatori-ne-ditet-e-fundit-debora-e-pare-zbardh-ameriken-180137" }