Shtëpia e Bardhë e akuzon për mbështetje të terrorizmit, por bashkëpunimin me Katarin nuk e ndërpret

Publikuar tek: bota, më 06:48 15-06-2017 Shtëpia e Bardhë e akuzon për mbështetje të terrorizmit, por bashkëpunimin me Katarin nuk e ndërpret

Ushtria amerikane kreu disa stërvitje detare me Katarin ditën e djeshme, edhe pse Shtëpia e Bardhë e akuzon atë për mbështetje të terrorizmit.

Dy anije të marinës amerikane arritën në Doha për ushtrime me marinën e Katarit.

Katari, i cili është akuzuar nga disa fqinj arabë dhe presidenti amerikan, Donald Trump, për strehimin e terroristëve, ka instalimin më të madh ushtarak të SHBA-së në Lindjen e Mesme.

Njëmbëdhjetëmijë trupa dhe mbi 100 avionë operojnë nga baza ajrore Udeid.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkrumbohet kulla në Londër, zbulohen pamje të frikshme dhe shkaku i shpërthimit të zjarrit masiv
Presidenti Trump viziton kongresmenin e plagosur, ka një mesazh të fuqishëm »
Article Logic
Execution time: 0.012694835662842
array(1) { ["section"]=> string(105) "shtepia-e-bardhe-e-akuzon-per-mbeshtetje-te-terrorizmit-por-bashkepunimin-me-katarin-nuk-e-nderpret-82540" }