Shtëpia e Bardhë me 5 fjali: Presidenti Obama iu bashkua takimit mes zv.presidentit Biden dhe Ramës

Publikuar tek: politike, më 08:01 15-04-2016 Shtëpia e Bardhë me 5 fjali: Presidenti Obama iu bashkua takimit mes zv.presidentit Biden dhe Ramës

‘’Presidenti Obama iu bashkua takimit mes zëvendëspresidentit Biden dhe kryeministrit të Shqipërisë Rama’’, kështu raporton Zyra e Shtypit e Shtëpisë së Bardhë, për mediat dhe publikun.

Komunikimi i plotë me 5 fjali:

Presidenti Obama iu bashkua takimit mes zëvendëspresidentit Biden dhe kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.

Presidenti, zv.presidenti dhe kryeministri theksuan rëndësinë e partneritetit të Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara.

Presidenti dhe zv.presidenti shprehën vlerësimin për rolin kritik që ka luajtur  Shqipëria në avancimin e sigurisë rajonale dhe rikonfirmuan rëndësinë e mbajtjes së derës hapur për integrimin Euro-Atlantik për stabilitet në Bllkan.

Presidenti dhe zv.presidenti përgëzuan Shqipërinë për lidershipin e saj në promovimin e tolerancës fetare, kontributin më të rëndësishëm të Shqipërisë në koalicionin ndërkombëtar kundër ISIS dhe për hapat domethënës që Shqipëria ka ndërmarrë për të luftuar terrorizmin dhe ekstremizmin e dhunshëm.

Presidenti dhe zv.presidenti gjithashtu ranë dakord për rëndësinë e vazhdimit të reformave më qëllim avancimin e integrimit europian të Shqipërisë.

 

 ediramashtepiabardhe2.jpg

 

 

 

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092499256134033
array(1) { ["section"]=> string(104) "shtepia-e-bardhe-me-5-fjali-presidenti-obama-iu-bashkua-takimit-mes-zv-presidentit-biden-dhe-rames-37732" }