"Shtëpia e Flamurit" drejt përfundimit, në verë çel dyert për vizitorët vendas dhe të huaj

Publikuar tek: kulture-art, më 19:01 02-02-2017

Ndërtesa ku 100 vite më parë Korça u shpall krahinë autonome, po shkon drejt përfundimit.

 Zyrtarë të Bashkisë thanë se godina pas shembjes dy vite më parë nga persona të pa identifikuar as nga policia , po ngrihet me një fond të qeverisë. Ndryshimi i projektit fillestar ka shtyrë për disa muaj përfundimin e punimeve të godinës e cila ndodhet në qendër të qytetit juglindor.

Burime zyrtare bëjnë me dije se veren e këtij viti, godina e njohur si "Shtëpia e Flamurit" do të çelë dyert për vizitorër vendas dhe të huaj, pasi me këtë shtëpi lidhet një nga ngjarjet me të rëndësishme të historisë së vendit tonë.

cdfc.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030426979064941
array(1) { ["section"]=> string(93) "shtepia-e-flamurit-drejt-perfundimit-ne-vere-cel-dyert-per-vizitoret-vendas-dhe-te-huaj-67520" }