Shtëpia e Tiranës hap dyert më 12 shtator, bardheblutë luajnë kundër Bylisit

Publikuar tek: sport, më 17:46 30-08-2015 Shtëpia e Tiranës hap dyert më 12 shtator, bardheblutë luajnë kundër Bylisit

Stadiumi “Selman Stermasi” do të hap dyert për tifozët bardheblu dhe ekipin kryeqytetas më 12 shtator.

Tirana-Bylisi do të jetë ndeshja e parë që do të luhet në stadiumin tërësisht të rikonstruktuar nga drejtuesit e klubit. “Selman Stermasi” pritet që pas stadiumit të Elbasanit të jetë i dyti që plotëson kushtet e UEFA-s dhe FIFA-s.

Në stadiumin e ri do të zhvillojë të gjitha ndeshjet si pritëse klubi i Tiranës, një investim i madh ky jo vetëm për klubin por për të gjithë futbollin shqiptar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008925199508667
array(1) { ["section"]=> string(81) "shtepia-e-tiranes-hap-dyert-me-12-shtator-bardheblute-luajne-kunder-bylisit-19527" }