Shtet i vogël dhe i varfër, por ky është vendi ku të gjithë të infektuarit me COVID-19 janë shëruar

Publikuar tek: bota, më 07:18 04-08-2020 Shtet i vogël dhe i varfër, por ky është vendi ku të gjithë të infektuarit me COVID-19 janë shëruar Kontroll per COVID-19 ne Mauritius

Mauritius është një shtet ishullor i vogël në Oqeanin Indian, që si pothuajse gjithë pjesa tjetër e botës konfirmoi raste të personave të prekur nga koronavirusi.

Por ajo që e bën të veçantë këtë vend është se të gjithë të infektuarit janë shëruar.

Lajmi bëhet i ditur nga Ministria e Shëndetësisë e këtij shteti, që me anë të një deklarate njoftoi se edhe i sëmuri i fundit ishte shëruar.

Që nga fillimi i pandenmisë në Mauritius u regjistruan 334 raste dhe 10 viktima, ndërsa është vendi i vetëm në kontinentin e Afrikës ku të gjithë të infektuarit me CVOID-19 janë shëruar.

Kufijtë do të hapen në 31 gusht, duke e ndryshuar datën që ishte vendosur më parë, 15 korrikun.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011231899261475
array(1) { ["section"]=> string(105) "shtet-i-vogel-dhe-i-varfer-por-ky-eshte-vendi-ku-te-gjithe-te-infektuarit-me-covid-19-jane-sheruar-215997" }