Shtetet e tyre në prag lufte, por 64% e amerikanëve nuk dinë ku ndodhet Koreja e Veriut në hartë

Publikuar tek: bota, më 16:10 21-05-2017 Shtetet e tyre në prag lufte, por 64% e amerikanëve nuk dinë ku ndodhet Koreja e Veriut në hartë

Një sondazh i fundit ka treguar se 64 për qind e amerikanëve nuk e dinë se ku ndodhet Koreja e Veriut në hartë.

Sondazhi ka pyetur 1,746 të shënjojnë në hartë se ku ndodhet Koreja e Veriut dhe vetë 34 për qind e kanë gjetur saktë.

Kreu i studimit për New York Time, Kyle Dropp, thotë se amerikanët preferojnë më tepër rrugën diplomatike për zgjidhjen e problemeve se atë të ndërhyrjes ushtarake.

Një gjë të tillë e ka shprehur edhe presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, i cili shprehu gatishmërinë për t’u takuar me diktatorin Kim Jong Un, duke besuar gjuha diplomatike.

Por nga ana tjetër Koreja e Veriut vijon të testojë raketa me reze të gjatë duke shqetësuar fqinjët dhe fuqitë botërore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump siç nuk është parë ndonjëherë, rrëmben shpatën në mes të arabëve (VIDEO)
Ky djalë mori një nivelues në aeroplan për të treguar se Toka është e sheshtë »
Article Logic
Execution time: 0.012143850326538
array(1) { ["section"]=> string(100) "shtetet-e-tyre-ne-prag-lufte-por-64-e-amerikaneve-nuk-dine-ku-ndodhet-koreja-e-veriut-ne-harte-79436" }