Shteti i rëndësishëm europian shtyn karantinën, ja deri në cilën datë do të ketë masa shtrënguese

Publikuar tek: bota, më 22:50 19-01-2021 Shteti i rëndësishëm europian shtyn karantinën, ja deri në cilën datë do të ketë masa shtrënguese Foto ilustruese

Gjermania zgjat karantinën për shkak të mos-uljes së shifrave të Covid-19.

Siç raportojnë mediat gjermane, qeveria dhe drejtuesit e landeve kanë rënë dakord që lockdoën-i të vazhdojë deri më 15 shkurt.

Vazhdimi i masave do të thotë mbyllje të restoranteve dhe qëndrave argëtuese dhe sportive, të cilat kanë mbyllur që nga nëntori, duke shtuar në mes të dhjetorit edhe mbylljen e shkollave dhe shumicën e dyqaneve.

Sipas qeverisë gjermane, variantet e koronavirusit që fillimisht janë identifikuar në Britani e Madhe dhe Afrikën Jugore përbëjnë rrezik të.

Nga fillimi i pandemisë Gjermania regjistron 2,059,983 të infektuar dhe 48,196, 91 vetëm në 24 orët e fundit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Joe Biden i befason të gjithë, i beson postin e rëndësishëm transgjinores
Trump në fjalimin e fundit si president: Lutemi që administrata e re të ketë suksese (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011728048324585
array(1) { ["section"]=> string(103) "shteti-i-rendesishem-europian-shtyn-karantinen-ja-deri-ne-cilen-date-do-te-kete-masa-shtrenguese-235651" }