Shteti Islamik është pas sulmit me thikë në Minesota

Publikuar tek: bota, më 16:10 18-09-2016 Shteti Islamik është pas sulmit me thikë në Minesota

Një mbështetës i Shtetit Islamik kreu sot sulmin me thikë në një qendër tregtare në Minesota të SHBA-ve duke plagosur të paktën tetë persona.

Sipas agjencisë së lajmeve të ISIS, “Amaq” ai ishte një “ushtar i Shtetit Islamik”.

“Autori i sulmit të sotëm në Minesota ishte një ushtar i Shtetit Islamik dhe sulmin e kreu si kundërpërgjigje ndaj koalicionit të kryqëzatave”, thuhet në njoftimin e “Amaq”.

Megjithatë autoritetet amerikane nuk kanë pranuar ende zyrtarisht lidhjen mes autorit dhe terroristëve të Shtetit Islamik

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthimi në Nju Jork, Guvernatori: 1 mijë policë shtesë do patrullojnë rrugët
E mitura i mbijetoi kancerit, por e vrau i ati për një arsye shokuese... »
Article Logic
Execution time: 0.011427164077759
array(1) { ["section"]=> string(58) "shteti-islamik-eshte-pas-sulmit-me-thike-ne-minesota-53310" }