Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin në Irak

Publikuar tek: bota, më 06:08 23-09-2019 Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin në Irak

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin në një autobus afër qytetit Kerbala të Irakut.

 

Ndërkaq, shërbimet e sigurisë së Irakut thanë të premten se 12 persona u vranë dhe dhjetëra u plagosën kur një autobus eksplodoi në jug të Bagdadit.

Dy zyrtarë policorë në zonë thanë se eksplozivi ishte vendosur në autobus dhe shpërtheu në hyrje të qytetit, duke i vënë flakën automjetit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përmbytje në Teksas, uji e bllokon në makinë dhe i merr jetën shqiptarit (EMRI)
Evakuohet aeroporti i Mançesterit, policia shpërthen një pako të dyshimtë »
Article Logic
Execution time: 0.0095009803771973
array(1) { ["section"]=> string(59) "shteti-islamik-merr-pergjegjesine-per-sulmin-ne-irak-179440" }