Shteti Islamik “njeh” pavarësinë e Kosovës

Publikuar tek: bota, më 16:29 26-11-2015 Shteti Islamik “njeh” pavarësinë e Kosovës

Shteti Islamik, i njohur me akronimin ISIS (Shteti Islamik i Irakut dhe Sirisë), apo ndryshe si “Kalifati”, duket se e ka “njohur” Kosovën si shtet të pavarur.

Këtë gjë e ka bërë nëpërmjet videos së fundit të propagandës, publikua ditën e djeshme gjatë publikimit të flamurëve të 60 shteteve duke i quajtur “Koalicioni Botëror kundër Shtetit Islamik”, duke përfshirë edhe flamurin e Kosovës.

Po të njëjtën gjë ka bërë edhe me Taivanin. Analistët në Taivan kanë bërë shaka duke thënë se militantët e kanë përfshirë flamurin e Taivanit për të acaruar Kinën. Por vetë Shteti Islamik nuk ka ansjë pretendim ndaj legjitimitetit të vetes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010990142822266
array(1) { ["section"]=> string(46) "shteti-islamik-njeh-pavaresine-e-kosoves-26338" }