"Shteti përdor dhe keqtrajton Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, si dhe u jep paga të ulëta"

Publikuar tek: aktualitet, më 17:16 16-01-2017

Ka qenë vet oficeri dixhital i FNSH-së që i është drejtuar ish-kryeministrit Sali Berisha duke denoncuar rastin e “keqtrajtimit dhe përdorimit nga shteti duke u dhënë paga të ulëta Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë”.

Postimi i Berishës:  

Oficeri dixhital i FNSH denoncon:

Keqperdorimin dhe keqtrajtimin e FNSH nga ministria dhe Saje qorrit si dhe pagat e tyre e ulta! Ketu me poshte keni mesazhin e tij. sb

"Tungatjeta Doktor
Hallet tona skan fund 
Deshta me te ju pyes diçka 
A asht e drejt qe FNSH-te ti perdor shteti per çdo gje mir qe si therrasin edhe me ju gatu te shtepia apo nuk i marrin si zagar per gjah
Se jemi bere te gjithanshem 
Na çojn me ber patrullime neper rrethe na cojn neper stadiume te futbollit na çojn me korr arat maleve na therrasin nee permbytje na therrasin ne bllokime rrugash dhe ne fund rrogat jan mjaft te kenaqshme plot 42.000 lek sjena kurrku vallai as me kosoven smund te krahasohemi. Ni polic ma i thjeshti ne KS paguhet 450€ e ma e keqja asht se jemi duke ren per dit e ma keq 
E dmth me gjith kto tmira ne fund as i kokerr leku shperblim per vitin e ri. Ministri qe ti e quan Saje qorri na don per te bere fotografi me ne se per te tjera as qe kujtohet se jemi
ju pershendes dhe ju uroj te kaloni sa me bukur"

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Autobusi i FRESSH përplas makinën ku udhëtonte familja, akuza se u mbajt i fshehtë
Qëllohet me armë 26-vjeçari në qendër të Shkodrës »
Article Logic
Execution time: 0.01322603225708
array(1) { ["section"]=> string(92) "shteti-perdor-dhe-keqtrajton-forcat-e-nderhyrjes-se-shpejte-si-dhe-u-jep-paga-te-uleta-65691" }