Shtohen karrocat me kuaj në rrugët e Shkodrës, vëzhgimi i njeriut të Kulturës: Na do Evropa kështu?

Publikuar tek: kulture-art, më 08:09 26-09-2016 Shtohen karrocat me kuaj në rrugët e Shkodrës, vëzhgimi i njeriut të Kulturës: Na do Evropa kështu?

Bep Çoba sjell realitetin e ri nga rrugët e qytetit të Shkodrës. Njeriu i artit e kulturës ka fotografuar dy pamje të karrocave me kuaj e me mall që ecin rrugëve të qytetit, si në rrugën e makinave ashtu edhe në zonën e pedonales dhe ngre pyetjen: “A thua të na pranojnë në Evropë kështu siç jemi”?

Në fakt, duket se edhe komentuesit, kthimin e karrocave me kuaj në qytet, e shohin si shtim të varfërisë dhe skamjes.

Që do të thotë se njerëzit e kanë të vështirë të përdorin makinat, ndaj janë kthyer te karrocat me kuaj, duke bërë disa hapa pas. Në disa qytete, futja e karrocave në zonat e vjetra karakteristike është ndaluar me vendim të Këshillave Bashkiakë.

karrocashkoder.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0077829360961914
array(1) { ["section"]=> string(102) "shtohen-karrocat-me-kuaj-ne-rruget-e-shkodres-vezhgimi-i-njeriut-te-kultures-na-do-evropa-keshtu-54107" }