Shtohen shtetet amerikane kundër Trump për emigrantët, padisë i bashkohet New York dhe Washington

Publikuar tek: bota, më 07:50 10-03-2017 Shtohen shtetet amerikane kundër Trump për emigrantët, padisë i bashkohet New York dhe Washington

Ligji i rishikuar i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për emigrantët myslimanë është vënë nën sulmin e disa shteteve në Amerikë.

Pas Hawait, Washington DC, New York dhe Oregon i janë bashkuar padisë ndaj presidentit për ligjin e dëbimit ndaj emigrantëve myslimanë.

Njoftimi nga Prokurori i Përgjithshëm i Washingtonit, Bob Ferguson, erdhi një ditë pasi Hawai nisi padinë kundër ligjit të Trump, i cili u ndalonte hyrjen në SHBA të qytetarëve nga 6 vendet me shumicë myslimane.

Washington ishte shteti i parë i cili ngriti padinë, që rezultoi në ndalimin e zbatimit të tij nga gjyqtari James Robert në Seattle.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Publikohet VIDEO-MOMENTI i tmerrit në stacionin e trenit në Gjermani, 36-vjeçari sulmoi me sëpatë udhëtarët
Rrëzohet helikopteri, humbin jetën 5 persona (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.0094661712646484
array(1) { ["section"]=> string(102) "shtohen-shtetet-amerikane-kunder-trump-per-emigrantet-padise-i-bashkohet-new-york-dhe-washington-71395" }