‘Shtriga kuq e zi’, pse e falenderoi Rama ish-gruan e Sokol Ballës

Publikuar tek: barometri, më 07:19 16-09-2018 ‘Shtriga kuq e zi’, pse e falenderoi Rama ish-gruan e Sokol Ballës

Gjatë ceremonisë së inagurimit të avionit të parë Air Albania, Kryeministri Edi Rama ka bërë një batutë me drejtoreshën e Aviacionit Civil, Belinda Balluku, ish-gruan e Sokol Ballës.

 

Pasi ka falenderuar të gjithë ata që kanë bërë të mundur realizimin e kësaj ëndërre, Rama, nuk ka harruar dhe drejtoreshën Balluku, të cilën e ka quajtur “shtriga kuq e zi”.

“Faleminderit nga zemra të gjithë atyre që e bënë të mundur realizmin e kësaj ëndrre me vetëdijen e plotë që kjo ëndërr tani kërkon të mbahet gjallë dhe të bëhet fuqia tërheqëse e garancia e të gjithë shqiptarëve që do duan të fluturojnë në shtëpinë kuq e zi të ajrit dhe mbi të gjitha një falënderim shumë të veçantë për folësen e parë të këtij eventi, Belindën, “shtrigën” tonë kuq e zi të aviacionit, që ka bërë çka duhej me një profesionalizëm dhe me një vullnet e pasion pa të cilin s’do ishim këtu sot”, ka thënë Edi Rama.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020678043365479
array(1) { ["section"]=> string(70) "shtriga-kuq-e-zi-pse-e-falenderoi-rama-ish-gruan-e-sokol-balles-134483" }