Shtrohen gati gjysma e tubacioneve të gazsjellësit TAP

Publikuar tek: aktualitet, më 19:36 23-08-2017 Shtrohen gati gjysma e tubacioneve të gazsjellësit TAP

47 për qind e tubave të Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP) janë shtruar tashmë në territorin e Greqisë dhe Shqipërisë.

Lajmin e ka bërë të ditur konsorciumi TAP në rrjetet sociale.

360 kilometra tubacion janë shtruar tashmë nga 765 kilometra që tubacioni do të përshkojë në të dyja vendet.

TAP është pjesë e korridorit jugor që so të sjellë gaz në Europë nga Azerbajxhani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028792142868042
array(1) { ["section"]=> string(60) "shtrohen-gati-gjysma-e-tubacioneve-te-gazsjellesit-tap-89967" }