Shtyhen zyrtarisht me një vit Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’, shkak koronavirusi

Publikuar tek: sport, më 14:59 24-03-2020 Shtyhen zyrtarisht me një vit Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’, shkak koronavirusi

Lojërat Olimpike në Tokio 2020 janë shtyrë me një vit për shkak të krizës së vazhdueshme të koronavirusit.

Kryeministri japonez Shinzo Abe ka zhvilluar një telefonatë të rëndësishme me shefin e Olimpiadës Thomas Bach për të ndjekur zyrtarisht një plan dhe ata kanë vendosur të shtyhen për 12 muaj.

'Unë propozova që të shtyhej për rreth një vit dhe presidenti i [IOC] Thomas Bach u përgjigj me 100% marrëveshje. Kjo do të bëjë të mundur që atletët të luajnë në gjendjen më të mirë, dhe do ta bëjnë ngjarjen një të sigurt dhe të sigurt për spektatorët'.’, është shprehur Abe.

Kujtojmë që të dielën, bordi ekzekutiv i Komitetit Olimpik u mblodh për të diskutuar, duke vendosur të mos anulojë, por të shtyjë zhvillimin e Lojërave Olimpike.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0063180923461914
array(1) { ["section"]=> string(83) "shtyhen-zyrtarisht-me-nje-vit-lojerat-olimpike-tokio-2020-shkak-koronavirusi-199901" }