Shtyhet gjyqi, revoltohet avokatja: Kam hipur në majë të Velierës

Publikuar tek: aktualitet, më 16:58 31-01-2018 Shtyhet gjyqi, revoltohet avokatja: Kam hipur në majë të Velierës

Shtyhet sërish seanca gjyqësore për Velierën.

Trupa gjykuese ka vendosur që seancën e radhës ta zhvillojë më datë 6 shkurt në orën 14:00, për t’i dhënë kohë palëve për pretendimet e fundit. Sakaq avokatja Mirela Jorgo Çela, e cila kundërshton fuqishëm këtë projekt shkatërrues për arkeologjinë e Durrësit, shprehet e indinjuar nga mundesa e aktivistëve të cilët më herët dilnin të protestonin.

Ata mesa duket janë lodhur dhe kanë hequr dorë nga mbrojtja e Durrësit.

“Kam hipur në majë të Velierës duke pritur orën e gjyqit. O ju të rinjtë aktivë për Durrësin, pse nuk u dukë asnjë seancë gjyqësore, për kuriozitet të paktën... Pse hoqët dorë nga beteja”, shkruan me nota revolte avokatja Mirela Jorgo Çela e cila seancë pas seance vazhdon ta ndjekë me përgjegjësi të plotë fatin e Velierës e Durrësit arkeologjik.

bvel1.jpg

vel2_copy.jpg

vel2.jpg

vel3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 407 kg drogë në thasët me oriz, arrestohet shqiptari në Athinë
Votoi kundër SHBA, Trump ndërpret zyrtarisht ndihmat për Shqipërinë »
Article Logic
Execution time: 0.010662794113159
array(1) { ["section"]=> string(70) "shtyhet-gjyqi-revoltohet-avokatja-kam-hipur-ne-maje-te-velieres-108623" }