Shtyhet progres-raporti për Shqipërinë në KE

Publikuar tek: aktualitet, më 11:19 04-11-2015 Shtyhet progres-raporti për Shqipërinë në KE

Progres-raporti për Shqipërinë në Komisionin Evropian i cili ishte  parashikuar të prezantohej më datën 5 nëntor, u shty sërish në një seancë tjetër prezantimi.

Pas progres-raportit ishte parashikuar që të vizitonte Shqipërinë edhe Sekretari i përgjithshëm për Zgjerimin ne KE, Kristian Danielson.

Nuk dihet ende në ç’datë është shtyrë prezantimi i progres-raportit për Shqipërinë, i cili mbahet çdo vit për të analizuar progresin e Shqipërisë dhe reformat që ajo ndërmerr për t’ju bashkuar Bashkimit Evropian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qëllohet me armë një furgon nxënësish në Sarandë, policia në ndjekje të autorit
"More në telefon të vrava", publikohet video e grabitësve të 24 milionëve në Sarandë, me armë te koka punonjësve të terrorizuar »
Article Logic
Execution time: 0.01318097114563
array(1) { ["section"]=> string(50) "shtyhet-progres-raporti-per-shqiperine-ne-ke-24632" }