Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Xhelal Mziut, mungon gjyqtari

Publikuar tek: aktualitet, më 11:36 30-03-2015 Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Xhelal Mziut, mungon gjyqtari Xhelal Mziu në gjykatë

Është shtyrë sot seanca gjyqësore për kryetarin e Bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu. Shtyrja e gjykimit është bërë për shkak të mungesës së gjyqtarit Besnik Hoxha.

Mziu akuzohet për ‘’shpërdorim detyre’’ dhe ‘’moszbatim të të barazisë në tenderat e rrugës’’ dhe akuzat janë ngritur ndaj tij në vitin 2013. U la i lirë më vonë me vendim të Gjykatës së Apelit.

Kryebashkiaku i Kamzës është arrestuar në vitin 2013 me të njëjtat akuza e shpërdorimit të detyrës  dhe pabarazisë në tenderat e rrugës por u la i lirë nga Gjykata e Apelit.Nën hetim për akuzën shpërdorim detyre, po në këtë vit, bashkë me Mziun janë marrë dhe juristi I Bashkisë kamëz Atlis Hoti dhe Drejtori i Tatimeve në këtë bashki Bujar Loshi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjykata vendos sot masën e sigurisë për Durim Bamin
DASH përshëndet vendet e Ballkanit për kontributin në luftën kundër terrorizmit »
Article Logic
Execution time: 0.0071201324462891
array(1) { ["section"]=> string(63) "shtyhet-seanca-gjyqesore-ndaj-xhelal-mziut-mungon-gjyqtari-7334" }