Shtyhet sërish gjyqi ndaj Ismailajt, kreu i OSHEE dhe Avokatja e Shtetit nuk lejohen të dëshmojnë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:18 03-02-2017 Shtyhet sërish gjyqi ndaj Ismailajt, kreu i OSHEE dhe Avokatja e Shtetit nuk lejohen të dëshmojnë

Është shtyrë sërish gjyqi i ish-kreut të DIA-s Kastriot Isamilaj që akuzohet për ‘Mashtrim me pasoja të rënda dhe ‘Pastrim  parash’ në Gjykatën e Tiranës.

Të pranishëm për të dëshmuar kanë qenë kreu i OSHEE-së, Ardian Çela dhe avokatia e Shtetit Alma Hicka të cilët nuk janë lejuar nga pala mbrojtëse e të pandehurit për të dëshmuar.

Mësohet se seanca ështështyrë në datën 24 shkurt.

Ky gjyq ka rreth një vit që vijon, ndërkohë Ismailaj akuzohet për përvetësim të 5 milionë eurove nga kompania CEZ.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohet 50 kile drogë në kufiri me Greqinë, trafikantët pikasin policinë dhe futen në tokën shqiptare
Sherri për një femër i mori jetën me breshëri plumbash 17 vjeçarit, Prokuroria përfundon hetimet »
Article Logic
Execution time: 0.011823177337646
array(1) { ["section"]=> string(102) "shtyhet-serish-gjyqi-ndaj-ismailajt-kreu-i-oshee-dhe-avokatja-e-shtetit-nuk-lejohen-te-deshmojne-67598" }