Shtypi besimtarët muslimanë para xhamisë në Londër, identifikohet autori

Publikuar tek: bota, më 07:13 20-06-2017 Shtypi besimtarët muslimanë para xhamisë në Londër, identifikohet autori

Identifikohet autoriu që shtypi me furgon para një xhamie në Londër disa besimtarë muslimanë.

Ngjarja ndodhi dje në mëngjes në lagjen Finsbury Park e për pasojë një person ndërroi jetë dhe 10 të tjerë u plagosën. Policia britanike bëri të ditur se personi i arrestuar si i dyshuar për kryerjen e sulmit në është Darren Osborne, 47 vjeç, nga Kardifi.

 Para se të kryente sulmun autori është dëgjuar duke thënë : “Do të vras të gjithë muslimanët”.

Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se sulmi është përpjekje “e neveritshme” për shkatërrimin e lirisë së fesë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011635065078735
array(1) { ["section"]=> string(77) "shtypi-besimtaret-muslimane-para-xhamise-ne-londer-identifikohet-autori-83105" }