‘Shtyva vizën për në SHBA’, rrëfehet këngëtari i njohur: Si katunar nga Tropoja…

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:54 18-05-2019 ‘Shtyva vizën për në SHBA’, rrëfehet këngëtari i njohur: Si katunar nga Tropoja…

Këngëtari i njohur Gëzim Nika jeton prej vitesh në Amerikë, ku edhe zhvillon karrierën e tij. 

I ftuar mbrëmjen e sotme, në ‘Mos i fol shoferit’ ka traguar një prej historive më interesante rreth fillimeve të emigrimit.

Nika rrëfeu se nga gëzimi i madh shtyu vizën për të parë ndeshje futbollit në kampionatin botëror.

‘Nga fundi i 1997-ës jam larguar. Në fakt, në Amerikë kam shkuar në fund të 1991-it bashkë me gruan, kemi bërë koncert, jemi kthyer. Kam shkuar në '93-'94 një vit. E shtyva pak se ishte kampionati botëror dhe unë si katunar nga Tropoja, të shihja ndeshje në stadium ishte gëzim i madh, prandaj e shtyva vizën dhe u ktheva me mendimin që Shqipëria do jetë e do bëhet’, tha Nika.

Screenshot_6.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022141933441162
array(1) { ["section"]=> string(82) "shtyva-vizen-per-ne-shba-rrefehet-kengetari-i-njohur-si-katunar-nga-tropoja-164817" }