Shuhet 'ëndrra' europiane, UEFA nuk ia beson sërish finalen Shqipërisë

Publikuar tek: sport, më 19:05 01-11-2018 Shuhet 'ëndrra' europiane, UEFA nuk ia beson sërish finalen Shqipërisë

Shqipërisë i është refuzuar sërish mundësia për të qenë vendi organizator i finales së Superkupës së Europës së 2021.

UEFA ka zgjedhur kandidaturat finale për organizmin e ndeshjeve finale të katër kompeticioneve më të rëndësishme për klubet europiane (Champions League, Europa League, Superkupa, dhe Champions League-a për femra).
Në listën e pretendetëve për të fituar të drejtën e mbajtjes së finales së Superkupës së Europësm Shqipëria nuk është konsideruar duke u lënë jashtë.

Qeveria e futbollit europian ka zgjehur Bjellorusinë, Finlandën, Irlandën e Veriut dhe Ukrainën.

FSHF-ja kërkoi të organizonte pas dy vitesh finalen e Superkupës së 2020, në “Arenën Kombëtare”, por UEFA nuk ka pritur më për këmbënguljet e palës shqiptare dhe ia besoi finales Portugalisë, ku do të luhet në stadiumin e skuadrës së Porto “Dragao”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096588134765625
array(1) { ["section"]=> string(74) "shuhet-endrra-europiane-uefa-nuk-ia-beson-serish-finalen-shqiperise-139891" }