Shuhet familja Preka në Shkodër, deputetja e PS fjalë prekëse për të ëmën, e vetmja e mbijetuar

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:22 21-02-2018 Shuhet familja Preka në Shkodër, deputetja e PS fjalë prekëse për të ëmën, e vetmja e mbijetuar

Ditën e sotme Noemit të vogël i pushoi së rrahuri zemra pas 3 ditësh në komanë spitalin e Shkodrës.

10-vjeçarja u përfshi në aksidentin tragjik në aksin Shkodër-Veliopë pasditen e së dielës, bashkë me familjen e saj, ku fatkeqësisht humbi jetën edhe babai dhe dy fëmijët e vegjël, 5 vjeç dhe 9 muajsh.

Pak minuta më parë, reagon përmes një statusi në rrjetet sociale deputetja e PS, Elisa Spiropali, e cila ngushëllon me fjalë prekëse të nënën e 3 fëmijëve të ndjerë, Evisin, e vetmja e mbijetuar në aksidentin e rëndë.

“Noemi i vogël u largua me motrën, vëllain dhe babain. Zoti i dhëntë forcë të ëmës Evisit të përballojë këtë gjëmë të llahtarshme. Lotët dhe lutjet tona janë me të dhe familjen Preka!”, shkruan Spiropali.

Nga ky aksident humbën jetën në vendin e ngjarjes Edmond Preka, bashkë me dy fëmijët e tij, djali 9 muajsh Rajan Preka e vajza 5 vjeçe Aisel Preka, gtë cilët për fat të keq humbën jetën tragjikisht pas u goditën nga një tjetër automjet.

 

elisa.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nga Shkodra, makinat kanë zaptuar rrugë e trotuare: Invalidi s’ka ku të kalojë
Halla tjetër e familjes Preka e tronditur pas ikjes së Noemit: Pse nuk nejte me ne o gjaku i zemrës sime! »
Article Logic
Execution time: 0.011121988296509
array(1) { ["section"]=> string(100) "shuhet-familja-preka-ne-shkoder-deputetja-e-ps-fjale-prekese-per-te-emen-e-vetmja-e-mbijetuar-110990" }