Shuhet ikona e futbollit Korçar dhe atij shqiptar, Tato Bimbli

Publikuar tek: sport, më 13:14 08-01-2017 Shuhet ikona e futbollit Korçar dhe atij shqiptar, Tato Bimbli

Shuhet në moshën 103 vjeçare ikona e futbollit Korçar dhe atij shqiptar Tato Bimbli.

I vetmi kampion i gjallë i titullit më parë kampion te Skënderbeu në vitin 1933.

Vetëm pak kohë më parë në SHBA ka gjetur në moshën 102 vjeçare vdekjen, portieri i kësaj skuadre kampione, Klani Marjani dhe tani shuhet i fundi i titullit të paraluftës, Tato Bimbli, mjeshtri i futbollit korçar.

Që për shume vite ka punuar si trajner dhe zyrtar i sporteve në qytetin e tij. Bimbli në vitin 1954 ka merituar titullin "Mjeshtër Sporti".

tato1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012256145477295
array(1) { ["section"]=> string(67) "shuhet-ikona-e-futbollit-korcar-dhe-atij-shqiptar-tato-bimbli-64924" }