Shuhet Olivia de Havilland, ylli i Hollivudit nuk jeton më

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:05 27-07-2020 Shuhet Olivia de Havilland, ylli i Hollivudit nuk jeton më

Olivia de Havilland, një nga yjet e fundit nga Epoka e Artë e Hollivudit, ka vdekur në moshën 104 vjeç.

Karriera e Havilland zgjati më shumë se 50 vite, me pothuajse 50 filma artsistik. Ajo është e njohur nga të gjithë në filmin ‘Gone with the Wind’, film ky që fitoi edhe çmimin Oscar.

Olivia de Havilland lindi në Tokio në 1916 dhe më pas u transferua në Kaliforni me familjen e saj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01164698600769
array(1) { ["section"]=> string(64) "shuhet-olivia-de-havilland-ylli-i-hollivudit-nuk-jeton-me-215083" }