Shuhet zjarri në Elbasan, shpëton depoja që furnizon me ujë qytetin

Publikuar tek: aktualitet, më 22:20 15-09-2019 Shuhet zjarri në Elbasan, shpëton depoja që furnizon me ujë qytetin Foto ilustruese

Zjarri i rënë para pak orësh në Samur të Elbasanit, u arrit që të shuhej plotësisht.

Forcat zjarrëfikëse kanë arritur që të shuajnë në kohë flakët, duke shpëtuar depon e ujit e cila furnizon me ujë të gjithë qytetin e Elbasanit.

Mësohet se për shkak të zjarrit disa orësh, janë djegur 250 rrënjë ullinjsh shekullor si dhe 1.5 hektar pisha. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071620941162109
array(1) { ["section"]=> string(73) "shuhet-zjarri-ne-elbasan-shpeton-depoja-qe-furnizon-me-uje-qytetin-178572" }