Shumë pak e dinë, e zbulon zv. ministri i Ramës: Ky është pallati i parë i qeverisë (Çfarë do ndodhë me godinën)

Publikuar tek: kulture-art, më 08:28 13-06-2018 Shumë pak e dinë, e zbulon zv. ministri i Ramës: Ky është pallati i parë i qeverisë (Çfarë do ndodhë me godinën)

Kjo që shihni në foto është godina e parë e Këshillit të Ministrave.

 

Godina e cilë përkon me qeverinë e Ismail Qemalit pas shpalljes s Pavarësisë e zbulon zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Artan Shkreli.

“PALLATI I PARË I QEVERISË
në kërkim të asaj ç’ka mbetur në harresë të trishtuar (e që ende mund të shpëtohet) prej Godinës së parë të Keshillit të Ministrave të Shqiperise së porsaformuar...
...këtë shumë pak e dinë...”, shkruan Shkreli krahas fotove dhe si duket paralajmëron se godina do t’i nënshtohet rikontsruksionit.

35059965_1988358117904142_3536913595549876224_n.jpg

 

35223344_1988358137904140_3906709785814237184_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05456805229187
array(1) { ["section"]=> string(114) "shume-pak-e-dine-e-zbulon-zv-ministri-i-rames-ky-eshte-pallati-i-pare-i-qeverise-cfare-do-ndodhe-me-godinen-124189" }