‘Shuplaka’ e Merkel për negociatat, reagon ashpër Arben Malaj: Dështim i turpshëm i Rilindasve, modeli i arrogantëve në qeveri që kanë braktisur shqiptarët

Publikuar tek: politike, më 08:16 01-12-2020 ‘Shuplaka’ e Merkel për negociatat, reagon ashpër Arben Malaj: Dështim i turpshëm i Rilindasve, modeli i arrogantëve në qeveri që kanë braktisur shqiptarët Ish-ministri Arben Malaj

Ish-ministri socialist Arben Malaj, reagon ashpër pas deklaratës së djeshme të kancelares gjermane Angela Merkel, e cila tha se në dhjetor 2020 pritet çelen negociatat me Maqedoninë e Veriut, kurse për Shqipërinë ajo pohoi se nuk mund të premtonte të njëjtën gjë.

“E trishtueshme per gjithe shqiptaret qe e arriten rrezimin e sistemit nje partiak pas 45 viteve me shpresen "E duam Shqiperine si gjithe Evropa". Por pas 30 viteve shqiptaret per shkak te neodiktatures jane akoma larg endrres se tyre evropiane.

Rilindasit e babezitur jane te vetmit te majte ne historine e Europes ish komuniste qe jane kunder integrimit Evropian. Nuk eshte e mbyllur dera e BE-se per Shqiperine, por arrogantet dhe te babeziturit e kane mbyllur deren e Shqiperise qe te mos i bashkohet BE-se”, shkruan Malaj.

Më tej, ai thotë se ky është një dështim i turpshëm i Rilindasve dhe “modeli i arrogantëve në qeverisje”.

“Ky eshte deshtimi me I turpshem I Rilindasve.Ky eshte deshtimi qe vret shpresat.Ky eshte modeli I arroganteve ne qeverisje te cilet I kane braktisur shqiptaret dhe shqipetaret te tmerruar nga babezia e tyre po braktisin Shqipetine.

Nëse negociatat nuk celen ne 2020 ato nuk mund te celen me shpejte se qershori 2021 sepse BE nuk bene "dhurata partiake" ne prag te zgjedhjeve parlamentare per asnje parti politike aq me pak per "Rilindasit e oligarkuar", përmbyll ai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aleancë me PS-në pas zgjedhjeve? Basha bën deklaratën e fortë: Nuk ka asnjë shans, Ramën e pret burgu
Paketa e ndihmës për qytetarët më e ulëta në Ballkan, Basha reagon pas raportit të FMN: Konfirmon atë që ne i kemi kërkuar Ramës, shqiptarët meritojnë më shumë »
Article Logic
Execution time: 0.010869979858398
array(1) { ["section"]=> string(157) "shuplaka-e-merkel-per-negociatat-reagon-ashper-arben-malaj-deshtim-i-turpshem-i-rilindasve-modeli-i-arroganteve-ne-qeveri-qe-kane-braktisur-shqiptaret-229736" }