Shupuli mund Jaçen në Përmet fiton me diferencë të thellë

Publikuar tek: politike, më 10:24 22-06-2015 Shupuli mund Jaçen në Përmet fiton me diferencë të thellë Niko Shupuli dhe Gilberto Jaçe

Tashmë ku ka mbetur vetëm një kuti për tu numëruar, asgjë nuk mund ta përmbysë rezultatin në bashkinë  e Përmetit. Kandidati  i (APPD) Niko Shupuli ka triumfuar ndaj kryebashkiakut në detyrë Gilberto Jaçe. Shupuli ka arritur të marrë 4582 vota, ose 59.05% duke kryesuar ndaj Jaçes me 1633 vota, i cili ka arritur të grumbullojë 2949 vota ose 38%. Ndërsa dy kandidatët e tjerë në garë  Shpëtim Bega (FM)  ka arritur të marrë 144 vota , ndërsa Gëzim Ibrahimi (PSD) , 85 vota.

Permet

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010021924972534
array(1) { ["section"]=> string(63) "shupuli-mund-jacen-ne-permet-fiton-me-diference-te-thelle-14321" }