Si bashkëjeton politikisht me Metën? Përgjigjet Kryemadhi: Është e vështirë...

Publikuar tek: barometri, më 08:51 23-09-2018 Si bashkëjeton politikisht me Metën? Përgjigjet Kryemadhi: Është e vështirë...

E ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ me Nisida Tufën në News24, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, teksa foli për situatën politike në vend, iu përgjigj pyetjes se si bashkëjeton politikisht me Presidentin Meta.

Kryemadhi është shprehur se politikisht është shumë e vështirë, dhe përpiqen mos diskutojnë për politikën.

“Politikisht është shumë e vështirë, dhe për hir të së vërtetës nuk diskutojmë për politikë. Ka një lloj indiference nga ana ime, ose një mëri sadopak për shkak të ndonjë deklarate që mund të bëhet,  se ka ndonjë reagim të fortë, që nëse unë nk jam vetevetja dhe nuk them atë që mendoj, nëse Monika do të ishte më intelektuale seç duhet jam e bindur që shm njerëz të LSI-së do të ishin më shumë indiferentë”, shkruan Kryemadhi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030210018157959
array(1) { ["section"]=> string(80) "si-bashkejeton-politikisht-me-meten-pergjigjet-kryemadhi-eshte-e-veshtire-135291" }