Si do duket Aeroporti i Vlorës, publikohen fotot e projektit

Publikuar tek: politike, më 17:57 16-09-2019 Si do duket Aeroporti i Vlorës, publikohen fotot e projektit Projekti i Aeroportit të Vlorës

Publikohet projekti i Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës, që sipas kryeministrit Edi Rama në pranverën e vitit tjetër nis të ndërtohet.

Sa i përket financimit, Rama thotë se po studiohen dy mundësi:

“Po studiojmë paralelisht dy opsione, ose qysh në fazën e ndërtimit me një kompani serioze ndërkombëtare ose do ta ndërtojmë vetë, me buxhetin e infrastrukturës dhe pastaj do të përzgjedhim operatorin ndërkombëtar”.

Sakaq, në qytetin e Vlorës, është prezantuar edhe projekti i Aeroportit që pritet të ndërtohet në Akërni.

FOTOGALERI:

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021541833877563
array(1) { ["section"]=> string(66) "si-do-duket-aeroporti-i-vlores-publikohen-fotot-e-projektit-178668" }