Si do festohen Karnavalet në Korçë këtë të shtunë, detaje të veçanta

Publikuar tek: kulture-art, më 15:36 07-06-2017 Si do festohen Karnavalet në Korçë këtë të shtunë, detaje të veçanta

Ditën e shtunë më datë 10 qershor në qytetin e Korçës do të festohen Karnavalet.

Në Korçë Karnavalet janë festuar që para viteve 40, por sot pak më ndryshe.

Njerëz të shumtë vishen si karnavale, grupe me kitara, këmbajka dhe maska butaforike si koka kafshësh dhe njerëzish.

jhfjfjfj.jpg

hjfjfjfgj.jpg

fgfgjfjfhj.jpgjhjfjfj.jpg

fgnghj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074028968811035
array(1) { ["section"]=> string(73) "si-do-festohen-karnavalet-ne-korce-kete-te-shtune-detaje-te-vecanta-81597" }