Si do jetë moti gjatë ditës së sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:01 27-04-2017 Si do jetë moti gjatë ditës së sotme

Masat ajrore të qëndrueshme me origjinë kontinentale do të vijojë në vendin tonë duke ndikuar mot kryesisht të kthjellët në pjesën më të madhe të territorit, përjashtim bëjnë zonat malore Lindore të cilat do të kenë herë pas here kalime vranësirash.

Sipas MeteoAlb, edhe orët e pasdites duke përfshirë edhe natën do të mbeten me të njëjtat kushte meteorologjike duke bërë që moti i kthjellët dhe vranësirat e lehta të jenë dominante.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në të dy vlerat ekstermale të ditës duke e bërë ditën e enjte ditën më të ngrohtë të javës. 

Era do të fryjë lehtë në tokë dhe në det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi kryesisht Perëndimor duke bërë që në brigjet e Adriatikut dhe Jonit të gjenerohen dallgë 1 ballë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon në burg gjyqtari i Kategorisë Superiore, shkaktoi vdekjen e një personi
Vrasja e dyfishtë në Durrës, zbardhet dëshmia e dy ‘mikeshave’ që u takuan me Ervin Daliapaj pak para atentatit: I kërkuam ndihmë për makinën »
Article Logic
Execution time: 0.010631799697876
array(1) { ["section"]=> string(42) "si-do-jete-moti-gjate-dites-se-sotme-76587" }