Si do shndërrohet kompleksi DINAMO, publikohen FOTOT dhe VIDEO e projektit gjigant

Publikuar tek: sport, më 14:22 15-01-2018

Sot u hapën edhe zyrtarisht punimet për zyrat e reja të FSHF që do ndërtohen te ish-kompleksi Dinamo në Tiranë.

Nën praninë e presidentit të federatës së futbollit, Armand Duka dhe kryeministrit të vendit, Edi Rama gjithçka mori një formë zyrtare. Një projekt modern ai i federatës së futbollit që do ndihmojë akoma më tepër në zhvillimin e këtij sporti në vendin tonë.

Kjo qendër e re nuk do funksionojë vetëm për grumbullimin e ekipeve kombëtare, por edhe për një edukim të këtij sporti për brezat e rinj të futbollit. Punimet do zgjasin për një afat kohor prej 18 muajsh./ newsport.al

 

p.jpgp1.jpgp2.jpg

p3.jpg

p4.jpg

p5.jpg

p6.jpg

p7.jpg

p8.jpg

p9.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018015146255493
array(1) { ["section"]=> string(88) "si-do-shnderrohet-kompleksi-dinamo-publikohen-fotot-dhe-video-e-projektit-gjigant-106624" }