Si do të ishte jeta jonë pa energji elektrike? E teston MULLIXHIU, gatim vetëm me zjarr...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:15 04-03-2020 Si do të ishte jeta jonë pa energji elektrike? E teston MULLIXHIU, gatim vetëm me zjarr... Bledar Kola i Mullixhiut

E keni menduar ndonjëherë si do të ishte jeta jonë pa energjinë elektrike?

Përgjigjen e kësaj pyetje na e jep Bledar Kola i Mullixhiut, i cili ka vendosur të ulë automatin dhe të ndalë energjinë me datën 23 Mars nga ora 18:00 deri në orën 24:00.

Kësaj eksperience apo iniciative ndërkombëtare e quajtur “Blackout Dinner” do t’i bashkohet te Mullixhiu dhe Fejsal Demiraj nga restorant NOMA. Një eksperiencë gatimi komplet pa energji elektrike, për t’u kthyer pas në kohë ashtu siç gatuanin të parët tanë, vetëm me zjarr.

Në këtë darkë, Mullixhiu dhe Tirana i bashkohet Kopenhagenit, Berlinit, Vjenës, Zyrihut, Helsinkit dhe Stambollit, në një iniciativë ndërkombëtare të quajtur Blackout Dinner në nderim të ditës Ndërkombëtare të Tokës.

87555383_3084871534878142_7649892784937107456_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086600780487061
array(1) { ["section"]=> string(92) "si-do-te-ishte-jeta-jone-pa-energji-elektrike-e-teston-mullixhiu-gatim-vetem-me-zjarr-197423" }