Si do të jetë moti për ditën e sotme (Parashikimi)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:12 14-08-2020 Si do të jetë moti për ditën e sotme (Parashikimi) Ilustruese

Për ditën e sotme pritet që vendi ynë të ndikohet nga të njejtat kushte atmosferike.

Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira të pakta kalimtarenë relievet malore.

Edhe nesër pritet të jetë një tjetër ditë e nxehtë. Temperaturat në vlerat minimale parashikohen nga 16°C në relievet malore deri në 24°C në ato të ulta. Por në vlerat e mesditës pritet në rritje prej 1-2 gradësh dhe temperatura të parashikuara deri në 33°C deri në 37-38°C në ato të ulta dhe bregdetare.

Era do të jetë me drejtim veriperëndim - verilindje 1-8m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton intensitet deri në 10m/s.

Ndërsa dje vendi ynë u ndikua nga masa ajrore të qëndrueshme, të thata dhe të nxehta ndërsa moti ka qenë i kthjellët në pjesën më te madhe të territorit përjashtuar vranësirat kalimtare në relievet malore. Temperatura më e lartë u regjistrua 36°C në disa qytete si Shkodër, Durrës, Berat dhe Elbasan ndërsa kryeqyteti regjistroi temperaturën më të lartë me 34°C.

 

auto_moti21597353341.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0080370903015137
array(1) { ["section"]=> string(55) "si-do-te-jete-moti-per-diten-e-sotme-parashikimi-217066" }