Si do zgjidhen drejtorët e rinj të burgjeve, Rama e zbulon hapur: Nga Forcat e Armatosura, deputetët t'më mirëkuptojnë

Publikuar tek: politike, më 13:49 06-01-2018 Si do zgjidhen drejtorët e rinj të burgjeve, Rama e zbulon hapur: Nga Forcat e Armatosura, deputetët t'më mirëkuptojnë

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot nga Asambleja Kombëtare e PS “formulën” e zgjedhjes së drejtorëve të rinj në burgje.

Kjo mënyrë zgjedhjeje, që kryeministri e zbuloi hapur, është e njëjtë me atë të prefektëve zgjedhur disa muaj më parë.

Drejtorët e rinj të burgjeve do jenë nga radhët e Forcave të Armatosura.

 “Në konkurset për drejtorët e rinj të burgjeve, përparësi do të ketë kandidatët me role organizativ dhe eksperiencë në Forcat e Armatosoura. Dua mirëkuptimin e deputetëve. Burgjet nuk janë degë partie. Nuk duam që burgjet t’i marrim nga oborri i LSI-së t’i cojmë te oborri i PS-së”, u shpreh kryeministri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017048835754395
array(1) { ["section"]=> string(122) "si-do-zgjidhen-drejtoret-e-rinj-te-burgjeve-rama-e-zbulon-hapur-nga-forcat-e-armatosura-deputetet-t-me-mirekuptojne-105642" }