Si duket sot këngëtarja e famshme Parashqevi Simaku (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:40 07-06-2016 Si duket sot këngëtarja e famshme Parashqevi Simaku (Foto)

Parashqevi Simaku është padyshim një nga ikonat e muzikës së lehtë dhe popullore shqiptare. Ajo ishte, dhe ndoshta mbetet, një nga më të preferuarat nga shqiptarët në kohën e diktaturës dhe më tej.

E bukur, sharmante dhe me një zë melodioz ajo fitoi shumë shpejt zemrat e popullit shqiptar. Por jeta nuk ishte e lehte për atë. Ajo tani vuan nga paraliza faciale qe i ka prekur gojën. Këto foto më poshtë janë bërë pak kohë para se këngëtarja të sëmurej.

Parashqevi-Simaku-me-luka2.jpg

Parashqevi-Simaku-me-djalin-luka.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071060657501221
array(1) { ["section"]=> string(62) "si-duket-sot-kengetarja-e-famshme-parashqevi-simaku-foto-42770" }