Si duket sot nga brenda hotel “Dajti”, i pari luksoz në Shqipëri (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 14:42 16-05-2017 Si duket sot nga brenda hotel “Dajti”, i pari luksoz në Shqipëri (FOTO)

Hoteli i parë luksoz shqiptar, ose ndryshe ish-hotel ‘Dajti’, prej vitesh ishte shndërruar në një gërmadhë.

Mirëpo, sot,  është hapur për realizimin e një aktiviteti kulturor, për promovimin e “Kujtime 1939-44" i Mustafa Greblleshit, ku të pranishëm ishin dhjetra artdashës, shkruan newsbomb.al.

Hotel Dajti u ble nga Banka e Shqipërisë për 30 milion euro dhe nuk funksionon më si hotel, por është i pari në Shqipëri i ndërtuar nga arkitektët italianë përgjatë viteve 1939–1941./Newsbomb.al/ 

hoteli.jpg

Foto nga Anna Shkreli

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02031397819519
array(1) { ["section"]=> string(72) "si-duket-sot-nga-brenda-hotel-dajti-i-pari-luksoz-ne-shqiperi-foto-78826" }