Si duket vendi që do punësojë 1 mijë persona në Tiranë, u inagurua sot

Publikuar tek: ekonomi, më 11:45 14-03-2017 Si duket vendi që do punësojë 1 mijë persona në Tiranë, u inagurua sot

Në Ditën e Verës, Pazari i Ri hapi dyert për të gjithë qytetarët ku 308 biznese kanë filluar aktivitetin e tyre ekonomik duke gjeneruar mbi 1000 vende të reja pune. 

Pos, si duket nga lart ky ambjent, që u inaguar sot nga kryeministri Rama, kryebahskiaku Veliaj, ndërsa prezent ishte edhe ministri në ikje  Saimir Tahiri.

Kjo foto është fotografuar nga Gent Onuzi dhe tregon si duket zona e Pazarit të ri nga lart.

Kjo hapësirë do të funksionojë 24 orë, ku paradite fokusi më i madh do të jetë tek çështjet e tregtisë dhe të pazarit dhe pasdite kryesisht në çështje të kulinarisë, për restorantet rreth e rrotull dhe aktivitete të tjera kulturore, siç mund të jenë shumë prej festave apo panaireve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12123799324036
array(1) { ["section"]=> string(75) "si-duket-vendi-qe-do-punesoje-1-mije-persona-ne-tirane-u-inagurua-sot-71832" }