Si e mësoi François Hollande lajmin për sulmet? Truproja përkulet dhe flet me presidentin, mediat publikojnë fotot

Publikuar tek: bota, më 09:10 15-11-2015 Si e mësoi François Hollande lajmin për sulmet? Truproja përkulet dhe flet me presidentin, mediat publikojnë fotot

Presidenti i Francës, François Hollande i shte duke ndjekur në “Stade de France” ndeshjen miqësore që kombëtarja e vendit të tij po luante ndaj Gjermanisë, kur një prej truprojave i afrohet për t’i treguar për kaosin që kishte përfshirë rrugët e Parisit.

Hollande ndodhej në tibunën e stadiumit kur edhe mësoi lajmin. Ai u largua prej aty pas shpërthimit të parë në afërsi të “Stade de France”. Në foton e dytë, presidenti shihet duke komunikuar në celular brenda dhomës së sigurisë të stadiumit.

129 persona humbën jetën si pasojë e sulmeve terroriste që goditën Francën të premten e 13 nëntorit, ndërsa me qindra të tjerë mbetën të plagosur. 

Lexo edhe: Publikohet video që tregon momentin e përplasjes së policisë me terroristët në “Bataclan”

Hollande-1.jpg

Hollande-2.jpg

holl.png

*Vendi ku Presidenti Hollande ndodhej i ulur në stadium

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011023998260498
array(1) { ["section"]=> string(118) "si-e-mesoi-francois-hollande-lajmin-per-sulmet-truproja-perkulet-dhe-flet-me-presidentin-mediat-publikojne-fotot-25450" }