Si e përzumë si të paaftë nga Shqipëria trajnerin që sot çoi KROACINË në finale (FOTO PIKANTE NGA TIRANA)

Publikuar tek: sport, më 12:05 12-07-2018 Si e përzumë si të paaftë nga Shqipëria trajnerin që sot çoi KROACINË në finale (FOTO PIKANTE NGA TIRANA) Zlatko Dalić ne 2008-en ne Tirane

Ai sot ka mundur të çojë ekipin ballkanas në finale duke bërë realitet një ëndërr.

Kroacia është një hap larg kupës së BOTËS dhe kjo padyshim është meritë kryesore e trajnerit Zlatko Daliç.

Daliç, 10 vite më parë, pra në 2008-ën erdhi në Shqipëri si trajner kjo nuk zgjati shumë.

Dalic mori drejtimin e Dinamo Tiranës (2008-2009), me të cilën fitoi Super Kupën shqiptare, por në shkurt 2009 pas humbjeve të derbit të njëpasnjëshëm me Partizanin e Tiranës, u shkarkua në fillimin e sezonit pasardhës, dhe u cilësua si i paaftë.

Kjo është dhe një foto e rrallë e trajnerit në kohën kur jetoi në Shqipëri.

Nëpër rrugët e Tiranës, si një njeri krejt i zakonshëm, e veshur thjeshtë...  Kështu dukej 51 vjeçari i cili në tetor 2017 u vendos në Kroaci dhe sot respektohet nga shumë njerëz në mbarë botën për çfarë i dhuroi futbillit kroat.

croatia_head_coach_zlatko_dalic_celebrates_after_beating_russia_in_quarter-finals_on_saturday._net_photo.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087628364562988
array(1) { ["section"]=> string(110) "si-e-perzume-si-te-paafte-nga-shqiperia-trajnerin-qe-sot-coi-kroacine-ne-finale-foto-pikante-nga-tirana-127647" }