Si e shkatërroi uragani Maria lagjen e famshme të klipit “Despacito” (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 14:54 25-09-2017 Si e shkatërroi uragani Maria lagjen e famshme të klipit “Despacito” (FOTO)

Për dekada të tëra, turistët që kanë vizituar Porto Rikon e kanë shmangur lagjen La Perla, pasi ka patur reputacion të keq për krimet  të larta dhe shpërndarjen e drogës.

Vitet e fundit banorët dhe fqinjët kanë punuar shumë për të ndryshuar imazhin e kësaj lagjeje, sidomos kur artistët Luis Fonsi dhe Daddy Yankee e përzgjodhën si vend për të xhiruar klipin e tyre “Despacito” në 2016, shkruan bbc, raporton newsbomb.al.

Në videoklipin e këngës, kamera fokuson shtëpi me ngjyra të ndërtuara afër bregdetit shkëmbor, muret me grafiti dhe rrugët e mbushura me njërëz që kërcejne.

Që atëherë La Perla u bë një destinacion i preferuar për turistët.

Por të mërkurën kjo zonë u përfshi nga uragani Maria.

Shumica e ndërtesave me ngjyra u rrëzuan, duke lënë gjurmë vetëm të asaj që ishte, një mur i brishtë i verdhë, në mes të mbetjeve, themele ngjyrë të kuqe dhe blu që rrinë poshtë dërrasave të rrëzuara të çative të shtëpive.

170921152041-06-despacito-neighborhood-exlarge-169_1.jpg

170921151135-01-despacito-neighborhood-exlarge-169.jpg

170921152039-05-despacito-neighborhood-exlarge-169.jpg

170921152112-07-despacito-neighborhood-exlarge-169_copy.jpg

170921151133-02-despacito-neighborhood-exlarge-169.jpg

170921151130-03-despacito-neighborhood-exlarge-169.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01269793510437
array(1) { ["section"]=> string(77) "si-e-shkaterroi-uragani-maria-lagjen-e-famshme-te-klipit-despacito-foto-93598" }