Si ia doli 28-vjeçari të përfundojë i pari lojën ‘’Pokemon Go’’

Publikuar tek: bota, më 08:48 01-08-2016 Si ia doli 28-vjeçari të përfundojë i pari lojën ‘’Pokemon Go’’

Lista e të marrosurve pas lojës ‘’Pokemon Go’’ shtohet nga dita në ditë, madje edhe në Shqipëri të apasionuar vrapojnë për të gjetur figurat në çdo cep.

Por ka një person, që ka arritur të përfundojë i pari të gjithë lojën, në botë.

Ai quhet Nick Johnson dhe është amerikan, nga Brooklyn. Johnson arriti të gjejë 142 pokemonë në SHBA, duke përshkuar gati 200 kilometër rrugë, madje në një rast mori edhe një makinë me qira. 28-vjeçari punon në një kompani programesh kompjuterike dhe duket se kjo ka qenë edhe një nga arsyet pse ngulmoi t’i shkonte deri në fund.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 22 vjeçarja përplaset për vdekje nga shoferi që luante “Pokemon Go”
ISIS kërcënon Putin: Do të vijmë në Rusi dhe do t`ju vrasim në shtëpitë tuaja »
Article Logic
Execution time: 0.011337995529175
array(1) { ["section"]=> string(65) "si-ia-doli-28-vjecari-te-perfundoje-i-pari-lojen-pokemon-go-48336" }