Si ishte ndërtuar bomba artizanale që shpërtheu në Londër (DETAJET)

Publikuar tek: bota, më 14:59 15-09-2017 Si ishte ndërtuar bomba artizanale që shpërtheu në Londër (DETAJET)

Bomba që shpërtheu në metronë e Londrës, e cila la të paktën 20 të plagosur ishte artizanale.

Nga pamjet shihet që bomba është e mbështjellë me një qese të bardhë dhe lart ka disa drita. Ndërkohë, ekpertët bëjnë me dije se nëse bomba do të ishte shpërthyer siç ishte planifikuar do të shkaktonte dëme më të mëdha, raporton Daily Mayl, transmeton newsbomb.al

Sakaq, dëmshmitarët në vendgjarje u shprehën se "bomba i ngjante një kove me majonezë". Ndërsa, policia anti-terroriste po heton për kapjen e autorëve, konfirmoi se terroristët kanë përdorur dritat për të realizuar shpërthimin. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “E gjeta mbi vajzën”, gruaja rrëfen se si qëlloi 5 herë me thikë të shoqin
Trump bashkë me Melanin vizitojnë zonat e prekura nga uragani në Florida »
Article Logic
Execution time: 0.011229991912842
array(1) { ["section"]=> string(71) "si-ishte-ndertuar-bomba-artizanale-qe-shpertheu-ne-londer-detajet-92473" }